Bizi Sosyal Medyada Takip Edin |
BASIN BÜLTENLERİ RAPORLAR FUARLAR TR22 BÖLGESİ FOTO GALERİ İLETİŞİM

GÜNMARSİFEDFunda Seçil Dedeoğlu
GÜNMARSİFED
Yönetim Kurulu Başkanı

Güney Marmara Sanayi ve İş Dünyası mensupları olarak bizler yaşadığımız çevreye değer katma uğraşında olan kişileriz. Bölge ile paylaşmayı hedeflemiş durumdayız.
Balıkesir ve Çanakkale illeri ekonomik ve sosyolojik olarak tarihi bir eşiğin arifesindedir. Esas itibari ile bu iki ilimizde tabiri caiz ise DNA'sı birbiri ile örtüşen illerdir. Bunun anlamı bu iki ilin ve iş dünyasının işbirliğine gitmesi için pek çok gerekçesinin var olduğudur.

Zaman Güney Marmara'nın birlikte hareket etmesi gereken zamandır. Ülke çapında ses getirecek büyük ve nitelikli organizasyonlar bu topraklardaharekete geçeceklerdir.

Çanakkale ve Balıkesir illeri aynı havayı solumaktadır. Benzer işlerden para kazanmaktadır. Tarım sektörü iki il içinde büyük önem taşımaktadır. Hayvancılık, süt üretimi, peynir üretimi aynı öneme sahiptir. Zeytin ve zeytinyağı iki ilinde vazgeçilmezidir. Biberi, domatesi, bamyası, buğdayı aynı nefasette üretilir.

Turizm her iki ilimiz içinde çok önemli bir gelir kapısıdır. Balıkesir pek çok turistik bölgesi ile önemli bir turizm potansiyeline sahiptir. Bandırma, Erdek Türkiye turizminin başlangıç noktasıdır. Çanakkale gerek tarihin en önemli sayfalarından birine yaptığı ev sahipliği, hem de muhteşem tatil imkânları ile çok önemli bir turizm potansiyelidir.

Türkiye'nin rüzgâr enerjisi merkezi bu iki ilimizdir. İşbirliği açısından düşünüldüğünde; üyelerimizin sahibi olduğu işletmelerin öncelikle tarım, turizm ve enerji konularında önü çok açık bir potansiyel işbirliğine sahiptir.

Balıkesir lojistik köyü yakında hizmete girecektir. Bandırma gerek limanı gerekse BALO aktarma istasyonu ve yeni bağlantıları ile lojistik üstünlük sağlayacaktır. Çanakkale Boğazına yapılacak köprü ile geçiş yapacak olan otoyol Savaştepe'de birleşerek; İki ilin hem karayolu hem denizyolu lojistik potansiyellerini harmanlayarak bir araya getirecektir. Bölge iş adamlarının girişimcilik özelliklerine yeni kapılar aralayacaktır.
Kısacası mevcut fiziki şartlar ve gelecek yılların imkânları bizleri işbirliği yapma mecburiyetine itmektedir. Bu imkânların kullanılmaması ortak hanemize sadece kayıp olarak yazılır.
Federasyon olarak Bölgedeki öncelikli rolümüzü İhracat olarak belirlemiş durumdayız. 2013 yılı içinde Balıkesir'in toplam ihracatı 598 Milyon Dolar olarak gerçekleşmiştir. Çanakkale'nin ihracatı ise 200 Milyon Dolar olarak gerçekleşmiştir. Bu rakamlar iki ilimiz içinde oldukça düşük seviyedir. Bölgenin ihracat rakamlarını arttırmak için tüm gücümüzle çalışacağız. 2015 yılında bu konuda yapacağımız çalışmaları sizlerle paylaşacağız.

Federasyonumuz Çalışmalarını gerçekleştirirken;

Mümkün olduğu kadar çok katma değer üretmek,
Üyelerimizin işlerine ve kişisel gelişimlerine katkı sağlamak,
Meslek kültürlerini geliştirmek,
Ticari ahlak kavramını vazgeçilmez değerlerimiz arasına yerleştirmek,
Rekabet ortamında centilmenliği hâkim kılmak,
Hızla gelişen iletişim ortamında iletişim hızını yakalamak,
Her gün değişen ekonomik hayatı en yakından takip etmek,
Yaşadığımız bölge ile ilgili konularda araştırmalar yaparak görüş bildirmek,
Pazar genişletme çalışmalarına destek sağlamak,
Ortaklık kültürünün gelişmesine katkı sağlamak,
Eğitim faaliyetlerinde bulunmak,
Sosyal sorumluluk projelerini geliştirmeyi hedeflemektedir.

Ana amacı ortak menfaatlerin işbirliği olan Federasyonumuz; bölgemizdeki işadamlarımızın, bölgeye yatırım yapma planı içinde olan işadamlarının düşünmeden çalabilecekleri bir dost kapısı niteliğindedir. Sizlerle birlikte olmak, ortak sorunlarımızı yada işletmelerin bireysel sorunlarını konuşmaktan ve çözüm yolu aramaktan her daim mutluluk duyacağız.

DERNEKLERİMİZ

ANASAYFA

Güncel Raporlar Derneklerimiz

GÜNMARSİFED

HakkımızdaYönetimDanışma KuruluKomisyonlarBaşkanın Mesajı

 

ÜyelerTüzükEtikMisyonumuzVizyonumuzLogo
BASIN BÜLTENLERİ RAPORLAR FUARLAR
TR22 BÖLGESİ FOTO GALERİ İLETİŞİM
Dumlupınar Mah. Kazım Özalp Cad. No:10 Balıkesir/Merkez Telefon 0 266 244 10 17 Faks 0 266 249 59 47 E-mail info@gunmarsifed.org
© 2020 | Tüm Hakları Saklıdır
MND Ajans